واحد ابزارسازی

کارگاه ابزارسازی شرکت در بدو تأسیس کارخانه به منظور تهیه و تأمین ابزارهای مورد نیاز تولیدی شرکت جنب کارخانه اصلی تشکیل شده است. کلیه ابزارآلات و لوازم یدکی تولید که به مرور زمان فرسوده شده و قادر به تأمین نیازهای شرکت نمی‏ باشد و همچنین ابزارآلات مورد نیاز ماشین ‏آلات تولیدی و تجهیزات اندازه ‏گیری تایپ‏های جدید در واحد ابزارسازی برنامه ‏ریزی و ساخته می ‏شود. برای این منظور واحد ابزارسازی شرکت متشکل از دستگاه‏های متعدد تراش- فرز- سنگ‏زنی و کارهای دستی در نظر گرفته شده که خارج از خط تولید و در عین حال با اهمیت فوق‏ العاده زیاد در تأمین ابزارآلات مورد نیاز شرکت مورد استفاده قرار می‏ گیرد.

      کارگاه ابزارسازی شرکت که اصطلاحاً « ماشین شاپ Machine shap » نامیده می‏شود، مجهز به سه خط تراش- فرز و سنگ‏زنی بوده و ماشین‏آلات دیگری نیز جهت کارهای دستی در کارگاه در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، ماشین ‏آلات با دقت کاری بسیار بالا شامل سوراخ‏کاری دقیق « Jig boring » ، سنگ‏زنی فورم شامل پروفایل- بال پوکت « Ball pocket » در اتاق‏های با شرایط دما و رطوبت کنترل شده برای پشتیبانی خط تولید شرکت در نظر گرفته شده است.

 1. خط تراش: این خط شامل 13 دستگاه تراش بوده که تعدادی از این دستگاه‏ها سوئدی و تعدادی دیگر ایرانی می ‏باشند. این ماشین‏ها از امکانات بیشتری از نظر دقت، سرعت و تجهیزات اندازه‏ گیری برخوردار است و عملیات مختلف شامل روتراشی- تو تراشی- سوراخ‏کاری و . . . بطور مستمر و با دقت لازم در این ماشین‏ها انجام می ‏شود.
 2. خط فرز: خط دوم کارگاه شامل چهار دستگاه فرز بوده که قدرت و کارآیی بالاتری نسبت به تراش‏کاری دارند. ابزارآلات مختلف تولید از جنس‏های مختلف انواع فولادها- چدن- برنزها- فسفر برنزها و . . . را می‏توان با این دستگاه‏های فرز عملیات‏های مختلف براده‏ برداری سطح و سوراخ‏کاری و غیره انجام داد.
 3. خط سنگ‏زنی: در خط سوم کارگاه که از سه دستگاه سنگ‏زنی گرد و دو دستگاه سنگ‏زنی سطح و ابزارتیزکنی تشکیل یافته، قدرت و توانایی سنگ‏زنی در حد میکرون و کارآیی فوق‏ العاده نسبت به دو خط یاد شده دارد.
 4. کارهای دستی: از چند ماشین از قبیل اره ‏نواری- سمباده نواری- سنگ‏ سمباده عمودی- پرس- برش کارباید و مته تیزکنی تشکیل یافته که کارهای دیگری از قبیل سوهان ‏کاری- مارک‏زنی- قلاویز و حدیده کاری و . . . در این خط صورت می‏ گیرد.

سنگ‏زنی فورم شامل ماشین‏های ذیل می ‏باشد:

 1. پروفایل: برای ساخت ابزارهای مخصوص ماشین‏های تراش رینگ- بلنک‏ها و ابزارهای حساس ماشین‏ شاپ با توانایی در حد صدم میلی‏متر.
 2. بال‏پوکت: برای ساخت قالب‏های قفسه تایپ‏های مختلف بلبرینگ قسمت کیج ‏پرس.
 3. پانتو گرافیک: برای ساخت استنسیل‏های ماشین مارک‏زنی قسمت مونتاژ.
 4. سوراخ‏کاری دقیق: ماشینی است با توانایی فوق‏ العاده در سوراخ‏کاری قطعات در حد صدم میلی‏متر و میکرون و سوراخ‏کاری قطعات با تقسیمات و محوریت‏های دقیق صورت می‏ گیرد.

سامانه اصالت کالا
3000151617

درباره ما

شرکت گسترش صنعت بلبرینگ ایران (IBC) در هشتم آبان ماه 1348 با مشاركت شركت SKF سوئد، تأسيس شده است. اين شركت، بلبرينگ و رولر برينگ‌هاي مخروطي را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) توليد می كند.

دریافت کاتالوگ

اطلاعات تماس

 • آدرس کارخانه: ایران، تبریز، شهرک صنعتی منطقه غرب، شرکت گسترش صنعت بلبرینگ ایران
 • تلفن کارخانه: 3-04134451031
 • تلفن فروش: 04134450787
 • ایمیل: info@ibct.ir