برینگ های کلاچ

کلاچ

      مفهوم کلی کلاچ در واقع وسیله‏ ای برای قطع کردن و یا وصل کردن است که در سیستم‏های انتقال نیرو بکار می‏رود. اصولاً در سیستم‏های انتقال نیرو، توان و نیروی تولید شده در موتور برای استفاده به شکلی دیگر و یا استفاده در جایی دیگر نیاز به جابجایی و انتقال دارد. حال برای آنکه بتوان بر روی این انتقال نیرو کنترلی را اعمال کرد. ساده‏ترین راه استفاده از یک کلاچ است تا هر زمان که نیاز به توقف انتقال نیرو باشد، این عمل انجام پذیرد و یا بالعکس. بارزترین کاربرد کلاچ که بهترین مثال آن نیز هست، استفاده از کلاچ در اتومبیل‏ها و وسایل ‏نقلیه دیگر است.
آنچه بیان شد، ساختار ساده و اساس کار یک کلاچ صفحه‏ ای است. که در بیشتر اتومبیل‏ ها و خودروها بکار گرفته می‏شود. که یک اتصال اصطکاکی میان موتور اتومبیل به عنوان منبع تولید توان و جعبه دنده اتومبیل برقرار می‏ کند. در حالی که کلاچ اتومبیل درگیر است توان از موتور به جعبه دنده و از آنجا به چرخ‏ها انتقال می ‏یابد. لیکن گاهی لازم می‏شود که دنده مورد استفاده در جعبه دنده ماشین بر حسب شرایط جاده و سرعت حرکت ماشین تغییر کند. برای آنکه بتوان این تغییر را به راحتی انجام داد، ابتدا لازم است که توان را از چرخ دنده‌های موجود در جعبه دنده قطع کرد. در این زمان است که کلاچ بکار گرفته می‏شود. برای قطع کردن این ارتباط توانی میان جعبه دنده و موتور از کلاچ استفاده می‏شود. این کار برای راننده اتومبیل می‏تواند به راحتی فشار دادن یک پدال به کمک پای خویش باشد. لیکن فشار دادن این پدال پایی باعث فاصله گرفتن محور جعبه دنده از صفحه در حال چرخش موتور (فلایویل) خواهد همانطوری که در مثال ذکر شده توضیح داده شد، بوجود آمدن فاصله، معادل است با قطع ارتباط و انتقال توان. در این حالت راننده برای مدت کوتاهی پدال کلاچ را نگه‏ می ‏دارد و در حالی که جعبه دنده تحت هیچ نیروی خاصی قرار ندارد دنده مناسب را انتخاب کرده و جعبه دنده را در آن دنده مطلوب قرار می‏دهد و سپس پدال کلاچ را رها می‏ کند. در این حالت انتقال توان از موتور به جعبه دنده دوباره از سر گرفته خواهد شد.

قطعات کلاچ
•    صفحه کلاچ 
•    دیسک کلاچ
•    پدال
•    دوشاخه کلاچ
•    بلبرینگ کلاچ

در جدول زیر برخی از انواع آن مشخص شده است :


شرح قطعهتایپ استاندارد
بلبرینگ کلاچBRU-0355-BD
بلبرینگ کلاچClutch bearing 405
بلبرینگ کلاچCT1310ARSEDOS23
بلبرینگ کلاچOK2A1-16-510A
بلبرینگ کلاچ 32502-21000
بلبرینگ کلاچ پیکان وانت429008
بلبرینگ کلاچ کامیون 1924
بلبرینگ کلاچ پژو----

  • دسته‌ها:

محصولات مرتبط

 نیاز به خدمات و محصولات شرکت دارید؟

برای این منظور می توانید از طریق لینک مقابل فرم مربوطه را تکمیل نمایید، واحد فروش خدمات شرکت در اسرع وقت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی های لازم با شما در ارتباط خواهند بود.

 

سامانه اصالت کالا
3000151617

درباره ما

شرکت گسترش صنعت بلبرینگ ایران (IBC) در هشتم آبان ماه 1348 با مشاركت شركت SKF سوئد، تأسيس شده است. اين شركت، بلبرينگ و رولر برينگ‌هاي مخروطي را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) توليد می كند.

دریافت کاتالوگ

اطلاعات تماس

  • آدرس کارخانه: ایران، تبریز، شهرک صنعتی منطقه غرب، شرکت گسترش صنعت بلبرینگ ایران
  • تلفن کارخانه: 3-04134451031
  • تلفن فروش: 04134450787
  • ایمیل: info@ibct.ir